Povedali o tábore

Svedectvá účastníkov rodinného farského tábora – prečo sa oplatí ísť

Tábor je skutočne miesto, kde všetci môžu načerpať  a odniesť si svetlo do ďalších dní a má význam v tom pokračovať. Veľká vďaka za všetkých! Páčil sa mi najmä duch tábora, spoločne trávené voľné chvíle, prednášky aj program. Pobyt ma posunul možno v tom, že je možné komunikovať a hľadať riešenia aj pri rôznosti názorov, v pochopení druhého, keď ho budem lepšie počúvať, k väčšej otvorenosti vzťahov. A aké nové hodnoty som prijala? Dôveru, prijatie, sebareflexiu.

Opäť skvelý a požehnaný čas, ďakujeme Páčilo sa nám okolie, účastníci, atmosféra prijatia, štruktúra a pestrosť programu, energia animátorov, výstup na Ďumbier …..všetko. Pobyt v tábore nás posunul v prekonávaní samých seba (Ďumbier), rešpektovaní sa navzájom, v trávení spoločného času ako rodina. O tom, kam pobyt v tábore posunul naše vzťahy, sa budeme rozprávať doma. Ako dospeláci sme sa opäť viac spoznali, zblížili. A aké nové hodnoty sme prijali? ….cvičiť sa v čnostiach.

Srdečne ďakujem za tento spoločný čas strávený s vami i s Pánom. Oceňujem priateľskú atmosféru, odvahu aj „nových“ farníkov prevziať zodpovednosť za pripravovaný deň, obetavosť animátorov, presun zodpovednosti aj na tínedžerov a odvahu rodičov prísť aj s batoľatami, čo bolo veľkým prínosom pre celkovú atmosféru. Pobyt v tábore ma posunul v odvahe zapojiť sa do organizácie, rozhovorov, pomoci, k hlbšej spolupráci, dodal mi odvahu vnášať Boha do každého dňa. Prehĺbil vzťahy, učil nájsť si čas na iných , lepšie im načúvať.

Ďakujem, že sme sa mohli stať externým dielikom v puzzle spoločenstva farnosti Trnavá Hora. Ďakujeme za prijatie a možnosť stráviť ako rodina s vami nádherné dni, za svedectvá živej viery a vaše otvorené srdcia.

Nič mi nechýbalo, cítila som sa ako na dovolenke – v krásnom prostredí – s bonusom autentického spoločenstva.

Páčila sa mi vyváženosť všetkých aktivít, krásna všehochuť, človek sa nikdy nenudil ani nemal pocit vyčerpania z veľkého množstva aktivít. Vždy ostal čas aj na rozhovory, oddych.

Pobyt mi nastavil zrkadlo, čo sa týka výchovy detí, postoja k ľuďom, budovaniu spoločenstva. Čerpala som z dobra, pokoja a trpezlivosti, ktoré ma obklopovali. Po dlhom čase som dostala priestor a možnosť „zatiahnuť na hlbinu“ a uvedomiť si niektoré mylné skutočnosti v osobnom, pracovnom, manželskom a duchovnom živote. Pobyt v tábore posunul moje vzťahy  k otvorenosti a úprimnosti, ukázal mi, ako čerpať silu na konanie dobra z viery a spoločenstva. Nie na osobný prospech, ale kvôli svedectvu o božej láske. A nemeniť iných, ale seba

Ste/sme super. Páčilo sa nám, že počet aktivít aj voľného času bol akurát, dobré až vynikajúce zabezpečenie všetkých aktivít, krásne odmeny, krásna turistika. Dopredu ma posunulo zistenie, že mám 3 zóny ( 3 typy emočných regulačných systémov) a že si ich musím  uvedomovať a starať sa o ne .  A aké nové hodnoty sme prijali? – čnosti, na ktorých treba stavať a budovať ich.