Boli sme v Košiciach

Aké krásne, že práve v týchto časoch k nám na Slovensko zavítal Sv. Otec František. Je  pre mňa veľkým povzbudením a teším sa, že nám priniesol radosť, požehnanie a veľa úžasných impulzov do života.

Dňa 14. septembra sa naši farníci spolu s farníkmi zo Sliača vybrali na stretnutie so Sv. Otcom do Košíc. Už v skorých ranných hodinách opúšťali svoje domovy, aby sa naplnili ich túžby nájsť si dobré miesto a byť čo najbližšie pri Sv. Otcovi.

To sa veru aj podarilo: pocit blízkosti, jeho slová a požehnanie sa vryli na dlhé roky do našich sŕdc.

Program na štadióne Lokomotíva bol rozdelený do viacerých blokov. Niesli sa ním svedectvá mladých ľudí, sv. omša, v ktorej sa nám prihovoril kardinál Dominik Duka (pražský arcibiskup) a samotný príhovor Sv. Otca.

Osobne som dostala viacero impulzov, ktoré ma oslovili. Jedným z nich boli svedectvá mladých ľudí, ich otvorenosť a viera.

Z príhovoru Sv. Otca si odnášam to, že som darom a darom môžem urobiť aj svoj život. Môžem snívať bez strachu o čomkoľvek, bez toho, aby som sa hanbila za svoje slabosti. Veď On ma ľúbi takú, aká som. Bezhraničná láska, ktorú mi už vyjadril, keď sa za mňa obetoval na kríži, mi je veľkým svedectvom. Slová, ktoré u mňa od tohto stretnutia stále rezonujú, sú aj tie, aby sme nezabúdali na svoje korene. Pápež František hovoril, aby sme navštevovali svojich starých rodičov, aby sme sa s nimi rozprávali. Je veľkým nebezpečenstvom rásť vykorenený a ovplyvňovaný virtuálnym svetom. V našich životoch je dôležité poznať, kto som a odkiaľ pochádzam.

Prajem každému, aby to slovo, ktoré sa nás dotklo, začalo v nás rásť a žiť, a tak prinieslo pre svet veľa požehnania.

farníčka