Cirkev na Slovensku víta rozhodnutie obnoviť konanie verejných bohoslužieb

Bratislava 4. mája (TK KBS) Cirkev na Slovensku víta rozhodnutie obnoviť konanie verejných bohoslužieb.

“Sme veľmi radi, že po dvoch mesiacoch sa obnoví možnosť slávenia verejných bohoslužieb, aj keď zatiaľ s obmedzeniami. Máme nádej, že to bude slúžiť pre dobro veriacich,” povedal hovorca KBS Martin Kramara.
Zároveň podľa neho samozrejme záleží na všetkých ľuďoch, ako sa vydané opatrenia podarí uviesť do praxe.

Sväté omše v dňoch 6. 5. – 10. 5.  budú v našej farnosti odslúžené tak, ako bolo ohlásené  v oznamoch – teda cez You Tube .

V nedeľu 10. 5. s radosťou pozývame aj na  svätú omšu slúženú o 9:00 na ihrisku pri kostole po dlhom čase opäť za účasti veriacich 🙂 Prosíme rešpektovať  odporúčania hygienika (chrániť sa rúškom , dodržiavať dvojmetrové odstupy, zvážiť  vek a zdravotný stav ). Zároveň pripomíname, že  účasť na bohoslužbách je  stále dobrovoľná – aj čo sa týka nedelí a sviatkov.
Pomodlite sa za pekné počasie a podajte správu ďalej aj tým, ktorí doma internet nemajú, aby vedeli, že aj na nich sa tešíme  🙂

“Veriacich veľmi prosíme o trpezlivosť a vzájomnú ohľaduplnosť,” zdôraznil. V najbližšom čase KBS podľa neho pripraví konkrétne odporúčania k realizácii opatrení.

Od stredy 6. mája budú obnovené verejné bohoslužby, ktoré však budú podliehať niektorým obmedzeniam.