DOBROčiny v našej farnosti

Na prelome októbra a novembra sa deti a mladí našej farnosti zapojili do akcie DOBROčiny, organizovanej eRko-m (hnutie kresťanských spoločenstiev detí). Cieľom bolo priniesť dobro do nášho okolia, našich rodín, a tak premieňať svet na lepšie a krajšie miesto pre všetkých. Stretnutí a samotného dobročinu sa zúčastnilo 9 detí. Spolu sme vybrali jeden dobročin – pečenie keksíkov, ktoré sme upiekli, ozdobili, zabalili a napokon rozniesli niekoľkým ľuďom v našej farnosti spolu s malým odkazom.

Zároveň deti balíčkami obdarovali aj svojich starých rodičov, keďže tento ročník DOBROčinov sa niesol v duchu listu Pápeža Františka, v ktorom nás pozýva starať sa o náš spoločný domov a pozýva aj všetkých k venovaniu času starším ľuďom, lebo tí sú pre nás vzácnou perlou.