Hody 2022

Prax vkladať do oltárov relikvie (telesné pozostatky) mučeníkov, je známa už od 4. storočia. Aj dnes nám cirkev dáva za príklad čnosti mnohých svätorečených. Na ich príhovor môžeme získať veľa milostí.    Naša farnosť sa od 25. septembra tohto roka môže „pochváliť“ relikviami sv. Jána Nepomuckého, patróna nášho kostola, a sv. Dominika Guzmána, zakladateľa Rehoľe kazateľov (dominikánov) , ktorého Panna Mária naučila modlitbu posvätného ruženca a skrze ktorého sa táto modlitba rozšírila do celého sveta. Členovia Bratstva laikov sv. Dominika, ktorí pôsobia v našej farnosti,a ruženčiari,  mali preto z tejto udalosti dvojnásobnú radosť.

Relikvie vložil  do oltára správca farnosti Andrej Darmo počas sv. omše slávenej na výročie posviacky nášho chrámu. Hosťami tejto veľkej udalosti boli Mons. Jaroslav Pecha, bývalý súdny vikár diecézneho súdu , ktorý sa veriacim prihovoril ako slávnostný kazateľ a Fr. Irenej Maroš Fintor OP z Konventu sv. Dominika vo Zvolene  .

Po svätej omši pokračovala slávnosť vo farskom altánku spoločným „batôžkovým“ obedom (obedom z toho, kto čo priniesol).

Záver patril priateľskému volejbalovému turnaju, ktorý sa uskutočnil na farskom ihrisku a sily si zmerali mládežníci  aj dospelí.

Nech je náš chrám – aj na príhovor sv. Jána a sv. Dominika – vždy miestom skutočného stretnutia s Bohom.