Hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov Slovenska

V sobotu 10. februára 2024 sa v Ružomberku uskutoční ôsmy ročník charitatívneho turnaja kňazov a rehoľníkov Slovenska. Príďte povzbudzovať( aj nášho duchovného otca v ) a zároveň podporiť dobré diela ❤️

Podujatie spája dva rozmery – charitu a šport. Počas predchádzajúcich ročníkov sa vyzbieralo okolo 15 000 €, ktoré boli venované organizáciám, ktoré pracujú s telesne a mentálne postihnutými deťmi a mládežou. To je hlavný dôvod, prečo podujatie vzniklo. Podujatie svojou účasťou v minulosti podporilo už niekoľko osobností – Marián Hossa, Ján Laco, Dárius Rusnák, Jerguš Bača a iní.

Na turnaji sa tradične zúčastňujú štyri družstvá kňazov a rehoľníkov z celého Slovenska. Práve preto, že ide o osoby pracujúce vo farnostiach a pastoračných centrách vo veľkej miere práve s deťmi a mladými, môžu ich aj takto motivovať k záujmu o šport, a tak rozvíjať svoju osobnosť.

Tento rok účasť prisľúbili biskupi Slovenska, predsedníčka Žilinského VÚC a predseda Prešovského VÚC, primátor mesta Ružomberok, dekan ružomberského dekanátu a další hostia s duchovného, ako aj hokejového prostredia, informovala sr. Hermana Matláková, SMVS.

Turnaj kňazov a rehoľníkov sa uskutoční už po ôsmykrát. Naposledy sa hral minulý rok v Vranove nad Topľou. Turnaj zastrešuje vždy jedna zo súťažiacich diecéz. Z finále prinesie priamy prenos TV LUX.