Kaplnka Zmŕtvychvstania Pána

Myšlienka zriadiť adoračnú kaplnku, ktorá by bola miestom modlitby pre bývajúceho kňaza, pre prichádzajúcich hostí, prípadne i ako možná alternatíva na slávenie sv. omší (v kostole – hlavne v zimných mesiacoch – bývala pomerne nízka teplota), sa rodila postupne (sprevádzaná mnohými modlitbami ) práve počas návštev rehoľníkov na fare. Diecézny biskup Mons. Marián Chovanec  so žiadosťou súhlasil a dňom 27. 12. 2017 Kaplnku Zmŕtvychvstania Pána na fare v Tnavej Hore zriadil.

Výzdobu a zariadenie navrhol a vytvoril správca farnosti  Andrej Darmo spolu s ďalšími – Veronikou Miklášovou a  Marcelom Polaščíkom, ktorý venoval a pomohol so špeciálnymi omietkami. Drevené časti ako obetný stôl, bohostánok, drevené podklady malieb a relikvií vyrobil brat Milan Majda, OFM Cap(Rád menších bratov kapucínov), z Kláštora na Kremnických Baniach. Kríž Zmŕtvychvstalého namaľovala Barbora Polomská, bývalá dobrovoľníčka Diecézneho centra mládeže Maják v Španej Doline. Drevenú zasúvaciu stenu dodal Jozef Paločko  zo Zvolena. Osvetlenie bohostánku zrealizoval farník Ján Slašťan. Do samotných prác bol zapojený veľký počet farníkov rôzneho veku, ktorí pomáhali podľa svojich možností a zručností, bez nároku na odmenu.

Kaplnka bola požehnaná na Veľkonočný pondelok , 2. 4. 2018,  vdp. dekanom Jánom Flajžíkom pri sv. omši za účasti jej tvorcov.

O význame bohatej symboliky kaplnky sa viac dočítate v sekcii O FARNOSTI.