Bohoslužby od 8. 11. 2021, dišpenz od povinnosti zúčastniť sa svätej omše v nedeľu a prikázaný sviatok

Od 8.11. 2021 prechádza okres Žiar nad Hronom do 3. stupňa ohrozenia (čierna farba) .

V týždni budú slúžené sväté omše v režime „OTP“ (pre plne zaočkovaných, testovaných – PCR 72 hod, AG 48 hod, alebo tých, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 za ostatných 180 dní)s povolenou kapacitou 30 veriacich (1osoba/15m²).

V nedeľu budú slúžené sväté omše v Hronskej Dúbrave o 9:30 a v Trnavej Hore o 8:00 a 11:00 v režime „zaočkovaní“ (osoby, ktoré sú 14 dní po druhej dávke dvoj-dávkovej vakcíny, 21 dní po jedno- dávkovej vakcíne, najmenej 14 dní po akejkoľvek dávke – ak osoba prekonala ochorenie COVID-19 za ostatných 180 dní a deti do 12 rokov ) s povolenou kapacitou 100 osôb.

Pre nezaočkovaných je v nedeľu  pridaná sv. omša o 7:00  v Trnavej Hore . Prosíme svoju účasť nahlásiť G.Žiakovej na t.č. 0918 587 419 . Kapacita je 20 osôb(1 osoba/25m²).

Naďalej trvá povinnosť robiť zoznam účastníkov všetkých bohoslužieb.(Zoznamy sú uchovávané 2 týždne, a potom likvidované).  V nedeľu prosíme vhodiť do označenej škatule lístok  s menom a telefónnym kontaktom, v týždni bude zoznam robiť poverená osoba pri vstupe do kostola. Dýchacie cesty musia byť prekryté respirátorom.

Keďže účasť veriacich na bohoslužbách je t. č. limitovaná počtom, platí od 3. 11. až do odvolania v „čiernych okresoch“ Banskobystrickej  diecézy dišpenz od povinnosti zúčastniť sa svätej omše  v nedele a prikázané sviatky. Preto všetky sv. omše v týždni a sv. omša v nedeľu o 11:00 budú vysielané na You tube /Spoločenstvo farnosti TH.

Vzhľadom na pandemickú situáciu a zvážení všetkých rizík pozýva správca farnosti  všetkých starších, chorých  a špeciálne nezaočkovaných prijať sviatosť pomazania chorých. Vždy pred sv. omšou bude spovedať  a po sv. omši sviatosť vyslúži .

Ďakujeme za pochopenie, trpezlivosť a Vašu zodpovednosť.